Pražské náplavky v novém...

Rašínovo nábřeží

28.02.2017 12:00 - 12.03.2017 12:00

Na vltavské náplavce pod Rašínovým nábřežím do léta příštího roku přibudou galerie, kavárny i toalety.

/zpráva z 8. jednání Rady hl. m. Prahy 28. února 2017/

Na vltavské náplavce pod Rašínovým nábřežím do léta příštího roku přibudou galerie, kavárny i toalety. S tím počítá architektonická studie, kterou dnes projednali pražští radní. Nových laviček nebo chytrých odpadkových košů se návštěvníci náplavky mezi Výtoní a Tančícím domem dočkají již letos.

Náplavky se v sezoně proměňují v místo společenského setkávání a navštíví je tisíce lidí. Proto se pražští radní shodli na nutnosti jejich revitalizace. „Náplavky v minulosti plnily zcela odlišnou funkci a teď je třeba, abychom je přizpůsobili současným potřebám,“ řekla primátorka Adriana Krnáčová. Schválená studie počítá s rekonstrukcí všech kobek na Rašínově nábřeží a revitalizací okolního prostoru.

„V kobkách vzniknou výstavní prostory, kavárny, ale především i veřejné toalety, protože těch je teď náplavce zásadní nedostatek," uvedla primátorka.

„Chci, aby se ten prostor zvedl jak esteticky, tak především funkčně, a proto plánujeme letos Rašínovo nábřeží osadit novými lavicemi, které budou speciálně navrženy právě pro náplavky. Otestujeme také provoz chytrých odpadkových košů a inteligentního osvětlení," doplnila.

Rekonstrukce začne na podzim letošního roku a hotovo by mělo být před začátkem letní sezóny 2018. Na obnovu náplavky pod Rašínovým nábřežím podle primátorky naváže proměna dalších vltavských náplavek.

Zdroj a architektonická studie ke stažení na: MHMP