TZ: #nasenaplavka pro celou rodinu

Hořejší nábřeží

31.05.2019 10:00 - 02.06.2019 20:00

Od pátku 31. května do neděle 2. června 2019 se na Hořejším nábřeží uskuteční akce pod názvem #nasenaplavka pro celou rodinu. Víkendový program pro všechny věkové kategorie, včetně přímého přenosu koncertu z Pražského jara.

Správce pražských náplavek, společnost TRADE CENTRE PRAHA, pořádá od pátku 31. května do neděle 2. června na Hořejším nábřeží akci pod názvem #nasenaplavka pro celou rodinu. Bohatý program je vhodný pro všechny věkové kategorie, od miminek až po dospělé. Pro nejmenší děti připravil festival KUK výtvarnou dětskou hernu. Na starší děti čeká interaktivní divadelní bojovka Vítejte v Československu. Nebudou chybět ani dílny se spolkem Vltavan Purkarec, další atrakcí budou projížďky parníčkem na Vltavě. Připravena je také komentovaná procházka s architektem Petrem Kučerou o historii Hořejšího nábřeží. Na sobotní večer je nachystaná hudební lahůdka: přímý přenos koncertu trojnásobné držitelky Grammy Cécile McLorin Salvant, která ten večer vyprodala koncert na festivalu Pražské jaro.

Na náplavkách stále probíhají stavební práce, byl také ukončen příjem žádostí do výběrového řízení na provozovatele kobek. Celkově se sešlo 52 nabídek, které nyní budou posuzovat zástupci Magistrátu hl. m. Prahy a společnosti TRADE CENTRE PRAHA.

 

„Akce #nasenaplavka pro celou rodinu je ukázkou toho, jaké akce bychom chtěli na pražských náplavkách v budoucnu pořádat. Je zaměřená na rodinu, zahrnuje historii s edukativním zaměřením, najdeme tam akce s autentickým a tradičním obsahem. Program je postavený tak, aby se dobře bavila celá rodina od těch nejmenších, přes starší děti až po jejich rodiče,“ říká Jiří Sulženko, kurátor pražských náplavek ze společnosti TRADE CENTRE PRAHA, která pražské náplavky provozuje.

 

Atrakce pro děti všech věkových kategorií

Ve spolupráci s festivalem KUK je akce #nasenaplavka pro celou rodinu atraktivní i pro děti ve věku od 10 měsíců do 3 let. Připraveno bude velké celodřevěné bludiště pro malé průzkumníky. Hravý objekt s rozměry 5 x 5 m, ve kterém se ti nejmenší mohou na neomezeně dlouhou dobu ztratit a sami objevovat jeho zábavná zákoutí, rozvíjí senzomotorické schopnosti malých objevitelů, cinká, chrastí nebo hladí.

 

Vyzkoušet mohou i koberec čtverák s hravou tabulí, kde děti mohou osahat nejrůznější předměty a rozvíjet jemnou motoriku. Velkou zábavu přináší také hrad kruháč a další. Navštívit všechny tyto atrakce je možné v pátek 31. května od 14 do 17 hodin, v sobotu 1. června a neděli 2. června v čase od 10 do 13 hodin a pak opět od 14 do 17 hodin.

Pro starší děti školního věku je připravena interaktivní divadelní bojovka Vítejte v Československu. Děti si zde vyzkouší, jaké to je budovat nový stát, jak pro něj získat území, jak vytvořit státní symboly, budou také volit prezidenta. V pátek 31. května je bojovka otevřena pro školy od 10 do 13 hodin, pro veřejnost pak v pátek 31. 5. od 14 do 17 hodin a v sobotu 1. června a neděli 2. června v čase od 10 do 13 hodin a pak od 14 do 17 hodin. Lístky na bojovku i hernu KUK v prodeji na GoOUT.

 

Trojnásobná držitelka Grammy v přímém přenosu na náplavkách

V sobotu 1. června proběhne od 20:00 v rámci akce #nasenaplavka pro celou rodinu přímý přenos koncertu trojnásobné držitelky Grammy Cécile McLorin Salvant, který se koná v rámci festivalu Pražské jaro. Před tímto promítáním proběhne od 18 hodin živý jazzový koncert Petra Ernyei Quartet. Pro návštěvníky obou hudebních akcí bude zajištěno příjemné posezení i občerstvení.

 

Mezi další připravené atrakce v rámci akce #nasenaplavka pro celou rodinu patří tradiční dílny
s Vltavanem Purkarec, kde si návštěvníci budou moci vyrobit vor podle vltavských tradic, probíhat budou také projížďky parníčkem na Vltavě (obě akce 1. 6. v časech 10-13 a 14-17). V sobotu 1. června od 16 hodin bude pro zájemce o historii připravena procházka s architektem Petrem Kučerou, který účastníky provede Hořejším nábřežím a jeho okolím, ke kterému se váže průmyslová minulost Smíchova.

 

Po celou dobu akce #nasenaplavka pro celou rodinu bude zajištěno posezení, občerstvení a další doprovodný program.

 

Veškeré aktuální informace o akci #nasenaplavka pro celou rodinu naleznete na www.prazskenaplavky.cz nebo na Facebooku/prazskenaplavky.

 

Aktuální situace na náplavkách

„Příjem žádostí do výběrového řízení na provozovatele revitalizovaných kobek na pražských náplavkách byl ukončen na začátku května, dne 6. 5. 2019. Sešlo se celkem 52 nabídek projektů, které nyní budou posuzovány
a vyhodnocovány zástupci Magistrátu hl. m. Prahy a společnosti TRADE CENTRE PRAHA, jako správce náplavek. Na pražských náplavkách stále probíhají stavební práce, které se postupně blíží ke svému konci. Je však třeba zajistit ještě řadu technických kroků k plnému zajištění funkčnosti rekonstruovaných kobek pro nové nebo dosavadní provozovatele. Jakmile budou provozovatelé kobek finálně vybráni, budeme veřejnost informovat,“
popisuje aktuální situaci Jan Chabr, radní hlavního města Prahy pro majetek. Uzavření nájemních smluv na provoz kobek bude, po vyhodnocení předložených projektů, schvalovat Rada hlavního města Prahy. Dokončení oprav kobek se s ohledem na aktuální stav předpokládá na Rašínově nábřeží ke konci července, na Hořejším do konce června.

Oficiální tisková zpráva MHMP ZDE