Hanka G & Ondrej Krajňák Twin Flame Tour 2018

23.5.
19.00 - 20.00
Rašínovo nábřeží

Popis události

Hanka Gregušová už rok a půl úspěšně působí v samotném srdci afro-americké kulturní tradice v New York City a uchvacuje posluchače svým tmavým hluboko posazeným hlasem. V minulém roce se stala laureátem nejvyššího odborného ocenění v oblasti jazzu na Slovensku - Cena Ladislava Martoníka - jako "Jazzman roku 2017" a zároveň se stala druhou takto oceněnou ženou za 26 let udělování tohoto ocenění. Hanka dosud vydala tři sólová alba a otevírala koncerty na Slovensku před světovými jazzovými zpěváky jako Kurt Elling, či Cassandra Wilson. Samotná Cassandra Wilson se veřejně vyjádřila o Hanke jako o "nejlepší z nastupující generace". Hanka je jedinou sólistkou z východní Evropy úspěšně působící v gospelovém kostele - Memorial Baptist Church, Harlem, New York.

Ondrej Krajňák je považován za jednoho z nejlepších jazzových klavíristů na české a slovenské hudební scéně. Patří k nejobsazovanějším jazzovým muzikantům ve střední Evropě a během své kariéry se podílel na nahrávkách více než čtyřiceti alb. Ondrej spolupracoval s nejlepšími hudebníky na naší scéně jako Ida Kellarová, Iva Bittová, Oskar Rosza, Radovan Tariška, Oto Hejnic, Juraj Bartoš a mnohými dalšími.

Oba interpreti se vydávají na koncertní turné spojené s promem jejich společného alba "Twin Flame", který nahráli v duu. Album vzdává hold světovým i domácím jazzovým klavíristům, přičemž Hanka napsala k pěti instrumentálním skladbám texty.

Hanka a Ondrej jsou známí strhujícími vystoupeními plných života, vášně, smutku i příběhů přímo ze života obou interpretů a současného působení Hanky v New Yorku. Do nového společného CD oba hudebníci vložili kus svého srdce. Můžete se těšit na jedinečnou fúzi jazzu, slovenského folklóru, afro-amerického gospelu a soulu.

http://www.hankag.com/
https://www.facebook.com/hankagjazz

http://ondrejkrajnak.com/

Pořadatel

AVOID Floating Gallery

Podobné události

Rašínovo nábřeží

Kavárna Slavia

Rašínovo nábřeží

Eugene Ripper (Kanada)

Rašínovo nábřeží

Bzzušband na lodi (A)VOID

Rašínovo nábřeží

Lavender Fields (US)

Rašínovo nábřeží

Koncert na lodi AVOID

Rašínovo nábřeží

O.F. Band (Ondřej Fencl band)

Rašínovo nábřeží

Used to Be a Sofa

Rašínovo nábřeží

Sacri Monti US

Rašínovo nábřeží

Živá kapela: Quarter 21

Rašínovo nábřeží

VOILA -Praha

Rašínovo nábřeží

Noise Zone XIV

Rašínovo nábřeží

Leamon na lodi!

Rašínovo nábřeží

Živá kapela: Quarter 21