Hanka G & Ondrej Krajňák Twin Flame Tour 2018

23.5.
19.00 - 20.00
Rašínovo nábřeží

Popis události

Hanka Gregušová už rok a půl úspěšně působí v samotném srdci afro-americké kulturní tradice v New York City a uchvacuje posluchače svým tmavým hluboko posazeným hlasem. V minulém roce se stala laureátem nejvyššího odborného ocenění v oblasti jazzu na Slovensku - Cena Ladislava Martoníka - jako "Jazzman roku 2017" a zároveň se stala druhou takto oceněnou ženou za 26 let udělování tohoto ocenění. Hanka dosud vydala tři sólová alba a otevírala koncerty na Slovensku před světovými jazzovými zpěváky jako Kurt Elling, či Cassandra Wilson. Samotná Cassandra Wilson se veřejně vyjádřila o Hanke jako o "nejlepší z nastupující generace". Hanka je jedinou sólistkou z východní Evropy úspěšně působící v gospelovém kostele - Memorial Baptist Church, Harlem, New York.

Ondrej Krajňák je považován za jednoho z nejlepších jazzových klavíristů na české a slovenské hudební scéně. Patří k nejobsazovanějším jazzovým muzikantům ve střední Evropě a během své kariéry se podílel na nahrávkách více než čtyřiceti alb. Ondrej spolupracoval s nejlepšími hudebníky na naší scéně jako Ida Kellarová, Iva Bittová, Oskar Rosza, Radovan Tariška, Oto Hejnic, Juraj Bartoš a mnohými dalšími.

Oba interpreti se vydávají na koncertní turné spojené s promem jejich společného alba "Twin Flame", který nahráli v duu. Album vzdává hold světovým i domácím jazzovým klavíristům, přičemž Hanka napsala k pěti instrumentálním skladbám texty.

Hanka a Ondrej jsou známí strhujícími vystoupeními plných života, vášně, smutku i příběhů přímo ze života obou interpretů a současného působení Hanky v New Yorku. Do nového společného CD oba hudebníci vložili kus svého srdce. Můžete se těšit na jedinečnou fúzi jazzu, slovenského folklóru, afro-amerického gospelu a soulu.

http://www.hankag.com/
https://www.facebook.com/hankagjazz

http://ondrejkrajnak.com/

Pořadatel

AVOID Floating Gallery