Příběhy 20. století 21. 4. - 20. 5. 2017

21.4. - 20.5.
09.00 - 22.00
Rašínovo nábřeží

Popis události

Exteriérová výstava Příběhy 20. Století připomíná deset nejdůležitějších fenoménů našich moderních dějin a seznamuje s osudy lidí, kteří je zažili doslova na vlastní kůži

Výstava vzdává hold především pamětníkům, přímým svědkům či aktérům dramatických událostí, kteří se odvážili ponořit do svých vzpomínek a ochotně s námi sdílejí často bolestné zážitky. Připomíná formou velkoformátových kreseb a fotografií z období 20. Století nejzásadnější situace, výjevy, milníky a příběhy, které v tomto období veřejnost potkaly. Celá síť má jednotný vizuální styl a funguje jako specifická historická trať Prahou 20. stoletím. 
Na jednotlivých stanovištích budou pohromadě vždy 3 panely s popisem klíčového tématu, kresbou, fotografií k tomuto tématu a konkrétním popisem příběhu Pamětníka PB spolu s jeho fotografií.
Deset zásadních okamžiků československé historie minulého století zpracoval pro výstavu špičkový komiksový ilustrátor Vojtěch Šeda, graficky panely připravil Petr Šabach, autory textů jsou Michal Šmíd a Ondřej Nezbeda. Výstavu tvoří celkem 30 výstavních stojanů. Stojany budou umístěny na 10ti místech po Praze od 21.4. do 20.5.2017.
Výstava je součástí akce Běžím pro paměť národa, pokračováním akce Hvězda pro hrdiny, který realizuje Post Bellum společně s partnery Českým rozhlasem, Ústavem pro studium totalitních režimů, Prahou 1, 2, 6, 7 a dalšími partnery.
 

Pořadatel

POST BELLUM, o.p.s.

Podobné události