Kuchyňská revue aneb Pokušení svatouška Hrnce

2.10.
11.00 - 12.30
Rašínovo nábřeží

Popis události

Loď Tajemství uvádí nedělní pohádky:
Doporučená věková hranice: 5 let
Délka představení: 90 minut (na představení navazuje dílna pro děti)

!!PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZDE!!

Představení všech chutí na hudbu Bohuslava Martinů pro malé i velké diváky.

TRAILER KE SHLÉDNUTÍ

Všichni víme, že kuchyň je srdcem domácnosti a místem, kde se setkává celá rodina. Ta naše je tak trochu neobvyklá, ovšem každý v ní má své nezastupitelné místo. Zvlášť tehdy, když dojde na společné vaření. Dokážeme se shodnout na tom, jak má být jídlo slané, kyselé, kořeněné? Na tvaru krájené mrkve, množství vody a velikosti hrnce? Zvládneme společně něco tak jednoduchého jako je polévka? A co s tím, když se zrovna někomu nechce a nemá chuť?

Kuchyňská revue Bohuslava Martinů vznikla v době, kdy se společnost proměňovala. Hra a úmyslná nerozumnost dadaistů pronikly do světa meziválečného umění a osvobodily tvorbu. Zažijte s námi radost z rytmu a pohybu, objevte poetiku obyčejného kuchyňského nádobí a pojďme něco dobrého společně uvařit.

Součástí 90 minutového představení je kreativní dílna pro diváky, která je vedena tanečníky, hudebníky a výtvarníky.  Seznamuje s dobou a tvorbou Bohuslava Martinů a rozvíjí motivy z představení.

V roce 2019  60. výročí úmrtí Bohuslava Martinů (1890 – 1959), českého skladatele světového významu. Martinů byl neoddiskutovatelně zajímavou a velmi všestrannou osobností moderních českých i evropských hudebních dějin.  Jazzový balet Bohuslava Martinů “Kuchyňská revue čili Pokušení svatouška Hrnce” pro šest nástrojů (klavír, housle, violoncello, trubka, fagot, klarinet) a pět tanečníků (v rolích Hrnce, Pokličky, Smetáku, Utěráku a Kvedlačky) vznikl v roce 1927 na objednávku české choreografky, významné osobnosti novodobého českého tance  Jarmily Kröschlové. Kuchyňskou revue Martinů považoval za jedno ze svých nejvydařenějších děl.

Pořadatel

Loď Tajemství

Podobné události

Hořejší nábřeží

Festival otevřených dílen