Warming stripes na Náplavce

12.9. - 12.10.
08.00 - 12.04
Rašínovo nábřeží

Popis události

Rádi bychom ve veřejném prostoru na Náplavce v Praze (pravý břeh Vltavy) vytvořili tzv. „Warming stripes“ / barevné pruhy znázorňující globální oteplování. Inspirovali jsme se kuchařkou na webu Týdne pro klima, kde je podrobný návod. Původně jsme chtěli vytvořit mural, ale pak jsme vymysleli flexibilnější variantu - velkoplošný banner, na který se pruhy nastříkají. Ten bude zároveň mobilní, takže bude možné ho postupně umístit na různé zdi v Praze i jinde (rozměry 6 x 2,5m). Nejdřív bude umístěný právě v prostoru Náplavky, po 12.10. bude k dispozici pro další místa.

Součástí banneru bude i webová adresa, kde je možné se dočíst základní fakta o tématu –  faktaoklimatu.cz.

Vytvořením Warming stripes bychom rádi zahájili Týden pro klima – akce by proběhne v pondělí 12.9. Při malování chceme také informovat kolemjdoucí o petici Climate of Change, kterou budeme mít na místě s sebou k podpisu: https://tydenproklima.cz/aktuality/podepiste-hlavni-petici-tydne-pro-klima-2022

Spolupořadatel akce je Týden pro klima, který skrz Ekumenickou akademii akci také podpořil minigrantem, děkujeme.

Děkujeme za podporu také platformě Fakta o klimatu. Za poskytnutí prostoru děkujeme správě pražských náplavek (Trade Centre Praha) a jejich kurátorovi.

Pořadatel

Týden pro klima

Podobné události

Dvořákovo nábřeží

Úterní PubQuiz

Hořejší nábřeží

The Cracked Coockies v Dílně

Dvořákovo nábřeží

Úterní PubQuiz

Hořejší nábřeží

Orchestrion

Dvořákovo nábřeží

Marta Jandová s kapelou

Dvořákovo nábřeží

Úterní PubQuiz

Dvořákovo nábřeží

Úterní PubQuiz

Dvořákovo nábřeží

Halloween párty na Kamina Boat