Výstava K

16.9. - 30.9.
14.00 - 18.00
Hořejší nábřeží

Popis události

Eva Alonso je španělská umělkyně narozená v Madridu (1978), která vystudovala Univerzitu výtvarných umění ve Valencii a absolvovala stipendium Erasmus na Accademia di Belle Arti di Palermo v Itálii. V současné době žije a pracuje v Barceloně.

Samostatně vystavovala v galeriích v Barceloně, jako je Eat Meat, Espai b a Centro de Arte Mutuo, a stala se součástí uměleckého projektu Colección Solo na konci roku 2021 v Madridu.

Kolektivně vystavovala také v Itálii a USA, jako je La Luz de Jesus Gallery v Los Angeles a publikovala v několika fanzinech a časopisech, jako je Ballast ve Francii.

Její tvorba je založena především na kresbě a malbě, pomocí rychlých a energických tahů reprezentuje dynamiku kompozice. Tento proces by se dal popsat jako expresionistická bitva a hlavní zbraní je sarkasmus.

„That’s all u Fucks!“ je její nejnovější projekt a „Let the Gods bleed“ je jeho pokračování. Eva na této výstavě ilustruje stvoření fiktivního vesmíru zrozeného náhodou, který se vyvíjí, dokud nevytvoří jedinou bytost.

Je to parodie na náboženské cvičení, které pojímá bohy k našemu obrazu a podobě jako účastníky jejich vlastní zkázy.

Následující text stručně popisuje proces:

Náhodné čáry na bílém plátně. První nakreslená figurka je postavička a pak světy barev. Jak to pokračuje, sexuální atributy přebírají prostor. Texty a hesla doprovázejí kompozici a celek pokrývá lázeň cynismu. Poté je představeno náboženství a s ním i parodie. Má důvěru ve svou práci.

Štětce začínají nabírat na velikosti a tvary se se zjednodušují. Hlavy, které tvarují modly, vyvěrají a mluví latinsky. Začíná chápat, nachází cestu a vidí božstvo. Obraz je kompletní, není zde místo pro nic jiného, jen obrázek, který šeptá: „That’s all u Fucks!“ a říká to anglicky…

16.09. -01.10. 2022 Po -Pá 14:00 -18:00h

https://www.evalonso.com/

Pořadatel

Kobka 17

Podobné události

Dvořákovo nábřeží

Soutěžní kvíz

Dvořákovo nábřeží

Folkový večer s živou kapelou

Rašínovo nábřeží

Veggie Náplavka

Dvořákovo nábřeží

Soutěžní kvíz

Dvořákovo nábřeží

Prohlídka pivovaru pro seniory

Dvořákovo nábřeží

Soutěžní kvíz

Dvořákovo nábřeží

Soutěžní kvíz