Kavárna Slavia

25.5.
18.00 - 23.50
Rašínovo nábřeží

Popis události

Rány Těla
Kultovní pražská postpunková formace Rány Těla ovlivněná australsko berlínským blues, industriální scénou, country, či psychedelickým discem se před časem vrátila v takřka původní sestavě. David Kabzan, Hadji, Hank J. Manchini, Jakub 'Pegáč' Pelnář a Vratislav Placheta. Dekadentní fantomové pražské klubové scény devadesátých let určili osudy mnohých a byli ve své době na české scéně naprosto ojedinělí. Skupina vydala v devadesátých letech jedno řadové album s názvem „Polyester“ (Indies Records, 1996) a vystupovala na mnoha domácích i zahraničních klubových a festivalových pódiích (např. festival JAM, předskakování prvnímu pražskému koncertu Boba Dylana, časté společné koncertování s australsko-berlínskou legendou Once Upon a Time, či nedávný společný koncert s královnou newyorské postpunkové scény Lydií Lunch a jejím projektem Big Sexy Noise). Všichni členové dnes sice působí v dalších kapelách (Kill the Dandies!, Stargazer, Green Monster atd.), nicméně čas od času se scházejí na pověstných destruktivních sessions, kde pozvolna připravují materiál na nové album. Po letech opatrných návratů, nedořečených náznaků a vodítek jsou Rány Těla konečně naplno zpět. Slibované nové album sice pozvolna nabírá skluz, ale co je to rok nebo dva v historii. Důležité je, že Rány Těla žijí dál.
(Anotace festivalu Alternativa)

https://www.facebook.com/rany.tela/

STP
(SOUBOR TRADIČNÍHO POPU) se svou razantní jednoduchostí, mechanicky přesnou rytmikou a osobitě interpretovanými drsně-melancholickými texty záhy po svém vzniku (1983) stávají jednou z nejdůležitějších kapel domácí odpovědi na tehdejší novou britskou kytarovou vlnu. Téměř všechny koncerty na pražské Chmelnici byly beznadějně vyprodány. Skupina programově odmítala vstup do oficiálních médií, a proto ani nenahrála žádné studiové snímky. Jediným kvalitním materiálem jsou amatérké videoklipy v rámci projektu Hudba '85. 

http://bandzone.cz/stp

Vertigo Cinema

https://www.facebook.com/VertigoCinemusic/

Slovem poetickým program zpestří osobně, vážený pan Michal Ewald Wernisch-Murrer https://www.facebook.com/michal.wernisch.

Pořadatel

AVOID Floating Gallery