lesi | Výstava obrazů Simony Vojtěškové

7.6. - 6.7.
15.00 - 22.00
Hořejší nábřeží

Popis události

Zvu vás na výstavu obrazů brněnské umělkyně Simony Vojtěškové, na které představí své nejnovější obrazy.

Výstava je u nás k vidění v běžnou otvírací dobu, tzn. od středy do pátku v čase 15 - 22 hod nebo v sobotu a v neděli od 13 do 22 hod.

O Autorce:

Simona Vojtěšková (*1986) žije a tvoří umění v Brně.

Aktuálně pracuje nejvíce s akrylovými barvami na plátně, v jejím portfoliu však najdete i akvarel na papíře a betonové obrazy, které tvoří společně se svým manželem, architektem Jiřím Vojtěškem, pod názvem Litone. Její obrazy visí v soukromých sbírkách v České republice, ale i po celém světě. A ať už se jedná o malbu nebo o beton, její rukopis je v obou případech jasně rozpoznatelný.

Malby Simony jsou charakteristické živými barvami. Zdrojem její inspirace je divoká a současně křehká příroda. Autorka sama sebe vnímá jako člověka patřícího do generace, která by měla teď a tady začít řešit postupující devastaci ekosystému. Ze stavu životního prostředí na ni doléhá tíha a vnitřní zmatek z toho, že jako jedinec tomu nedokáže předejít. Vnitřní tíhu rozpouští při malbě na plátno. Samotný proces je pro ni uspokojivější než výsledek. Svými obrazy balancuje vlastní pocity a sama sebe nutí k pozitivnímu nastavení mysli. 

Simona je odjakživa velice vizuální člověk. Kromě umělecké tvorby se vždy zajímala i o architekturu a fotografii. Řídí se zejména svým instinktem, proto se u ní střídají fáze intenzivní tvorby a fáze útlumu. Popohání ji touha prozkoumat určitou barvu nebo barevnou kombinaci.

V roce 2021 představila stromečkovou kolekci obrazů v Art Gallery Brno.

Simona Vojtěšková absolvovala v roce 2012 magisterský obor Politologie na Masarykově univerzitě v Brně. 

Její práci můžete sledovat na Instagramu nebo na Facebooku

 

Pořadatel

U jednoho stolu

Podobné události