Něžná Noc

25.1.
19.00 - 22.00
Dvořákovo nábřeží

Popis události

Koncert kapely Něžná noc na pražské lodi Kamina.

Zpěvačka Blanka Šrůmová vystupovala v devadesátých letech se skupinou Tichá dohoda, se kterou vydala celkem 12 alb a dvakrát byla nominována na Zpěvačku roku (Ceny Akademie 1993, 94). Jejími nejznámějšími hity se staly písně Marioneta a Večírek osamělých srdcí. Následovala dvě alba sólová: Neviditelná (Sony Music v roce 2001) a Underground (Saturn v roce 2005). Poté vystupovala se svojí kapelou a byla součástí různých projektů. Zatím poslední sólové EP Divokej Praha-západ vydala v roce 2014 u Warner Music.

Jan Sahara Hedl je český zpěvák, textař a písničkář, vystupoval s DG 307 a také sesvojí skupinou Duševní hrob. Zakladatel a autor písní skupiny Precedens – s Martinem Němcem, se kterou nazpíval píseň Tisíc jmen. Po odchodu se věnoval vlastní tvorbě. Jako textař psal nadále pro Báru Basikovou (Souměrná, atd.), Kamila Střihavku (Když se snáší déšť, atd.) a další interprety. Nadále spolupracuje s Michalem Pavlíčkem na jeho projektech (Excalibur, Obraz Doriana Graye nebo na sólovém albu Pošli to tam). Jejich nejnovějším společným počinem je titulní píseň do romantické komedie Ženská na vrcholu s názvem Tohle není pláč (2019). Sólová alba: Tajnej svatej (1994), Šílený pondělí (1995) a Matka zebra (2001).

S Blankou se potkali v roce 2014. Brzy založili vlastní kapelu Něžná noc, a jejich první společné album dostalo název Neměj strach podle stejnojmenné písně. Obsahuje 12 původních skladeb. (vyd. Galén Praha, 2016) a vyšlo i na vinylu. Bylo oceněno časopisem Rock and Pop (1. místo jako Album roku 2016). Skupina byla navržena na Žánrové ceny Anděl 2017 v kategorii Rock and pop. Druhé album vyšlo v březnu 2018 opět u Galénu pod názvem Tak se věci mají. Skupina k němu natočila videoklip Jasnej den. Ve vinylové verzi bylo vydáno v květnu 2019.

Sahara byl již třikrát navržen jako Osobnost roku na Radiu Beat (2019). Po šesti letech existence kapela mění obsazení a od září nastupují noví spoluhráči Aleš Zenkl (basa) a Pavel Attel (bicí), se kterými se Blanka potkala již během své kariéry ve skupině Tichá dohoda. Pětici doplňuje také Janův dřívější spoluhráč z Precedens, kytarista Tomáš Valášek (2020).

Pořadatel

Kamina Boat music club

Podobné události