Niemoc (PL)

21.9.
19.30 - 21.45
Rašínovo nábřeží

Popis události

Niemoc (PL)

dali poprvé o sobě vědět a zapůsobili na Spring Break Showcase & Conference v Poznani. Niemoc byli na tour celé léto, včetně zastávek na Szigetu, festivalu OFF a New Horizons. V listopadu vydali vinyl EP Paramaribo na Father And Son Records And Tapes. Niemoc mají také na kontě otevírací koncert pro kapelu M83.

Někde v žilách těžce působivého polského post-punku a 80-kového vlivu cold wave, skupina Niemoc přináší svůj osobitý styl, kterému říkají mikrofale (micro-wave). Mladé trio pochází ze Zielon Góry, na západní hranici země. Vlastní kombinace stylů shoegaze a tanečně orientovaného disco-not-disco. A přestože jejich náhled do minulosti je zřejmý, jejich uši jsou naladěny na přítomnost a jejich pohled pevně kladený na budoucnost.

-------

After making an impression on annual Spring Break Showcase & Conference in Poznan, Niemoc toured extensively throughout the summer, including stops at Sziget and OFF and New Horizons Festivals. November saw the release of a vinyl EP 'Paramaribo' on Father And Son Records And Tapes label, distributed worldwide via Juno. The band celebrated the release opening for M83.

Somewhere in the vein of the heavily impactful Polish post punk and cold wave groups of 80s, the band Niemoc bring forths the two-tracker Mikrofale (eng. microwaves). The young trio hails from Zielona Góra, on the country's western border, and is already much-loved for their own blend of shoegaze and dancefloor-oriented disco-not-disco. And while their nod to the past is noticeable, their ears are very much attuned to the present, eyes firmly set on the future.

facebook.com/niemocniemoc
niemocniemoc.bandcamp.com

vstup volný
entry free

Pořadatel

AVOID Floating Gallery

Podobné události