Workshop koláže

25.10.
17.00 - 20.00
Hořejší nábřeží

Popis události

aneb od brože po velkoplošný obraz to vše může být koláž,  jak na to si vyzkoušíte na tomto workshopu. 

Koláž je výtvarná technika (podle francouzského „collage”, tj. lepení), při níž se na zvolený podklad lepí jiný materiál v záměrně neobvyklých souvislostech, s novým významem. K tvoření koláže nepotřebujete žádné výtvarné schopnosti, svou fantazii necháte volně plynout, vše je totiž v této metodě dovoleno. Workshop je určen pro úplné začátečníky, nudit se věřím ovšem nebude ani ten, kdo se již s touto technikou seznámil. 

Dozvíte se něco o historii koláže, vyzkoušíme si různé druhy koláží jako je roláž, asambláž, muchláž, konfrontáž, fotomontáž, chiasmáž, dekoláž, textilní koláž…, setkáme se s pojmem surrealistická koláž, seznámím vás s rozdílem mezi analogovou a digitální koláží.

K dispozici budete mít mnoho rozličných materiálů pro tvoření.  Z nich budete stříhat, trhat, vyřezávat a skládat vše do nových obrazů, vytvoříte si vlastní umělecká díla, která si odnesete domů, odnést si můžete i nedokončené obrazy a materiál k dalšímu vlastnímu tvoření. Pro nahlédnutí a inspiraci budou na kurzu připraveny knihy známých i méně známých tvůrců a autorské koláže.

Lektor: Simona Michalcová. Kolážím se věnuji již několik let, je to má velká vášeň, pravidelně se scházíme se skupinou podobných nadšenců složenou z řad výtvarníků i lidí různých profesí, která je otevřena ke “společnému kolážování”. V letošním roce se jedna z mých koláží stala vizuálem k mezinárodní výstavě koláží v zahradě Rothmayerovy vily v Praze,  několik svých koláží jsem tam také vystavovala.  

Pokud chcete vidět více z mé práce, sledujte mě na IG @simonamichalcova nebo FB https://www.facebook.com/simona.michalcova68 

Přihlášení a rezervace místa zde přes registrační formulář nebo na emailu: simona.michalcova@seznam.cz 

Rezervace je platná po zaplacení kurzovného

Počet osob: minimální 5, maximální 12 

V případě nenaplnění min. kapacity může být kurz zrušen a nabídnuty nové termíny.

Storno podmínky:

Při zrušení vaší účasti méně než 1 týden před začátkem workshopu je storno 100 % celkové ceny. Pokud jste přihlášeni a workshopu se nemůžete zúčastnit, můžete za sebe poslat náhradníka.

Ostatní detaily

Cena - 850 Kč

Počet osob - 12

Pořadatel

U jednoho stolu

Podobné události