ŽENY MOHOU... Vzděláním k nezávislosti

8.3. - 7.4.
16.00 - 16.17
Rašínovo nábřeží

Popis události

Termín výstavy: 8.3.-7.4.2023

Vernisáž: 8.3. od 16:00

Pořadatel: Gender Studies, o.p.s.

Na Mezinárodní den žen (8. března 2023) zaplaví pražskou Náplavku u Jiráskova náměstí velkoformátová výstava s názvem „ŽENY MOHOU...Vzděláním k nezávislosti“. Výstava představí Elišku Krásnohorskou, spisovatelku, překladatelku a jednu ze zakladatelek ženského hnutí v českých zemích. Provede také historií ženské vzdělanosti od založení gymnázia Minerva (prvního dívčího gymnázia ve střední Evropě), seznámí s prvními absolventkami univerzitních oborů a připomene, že teprve relativně odnedávna ŽENY MOHOU dělat spoustu věcí, které nyní považujeme za samozřejmé.

Návštěvníci*ice budou mít od 8. března do 7. dubna 2023 příležitost vidět reprodukce unikátních fotografií a dokumentů (nejen) z Archivu Elišky Krásnohorské, který patří Knihovně Jiřiny Šiklové (Gender Studies, o.p.s.). Originály vystavených archiválií a mnoho dalšího bude možné vidět v Knihovně Jiřiny Šiklové v rámci doprovodné minivýstavy.

Výstava „ŽENY MOHOU...Vzděláním k nezávislosti“ se koná v rámci projektu „KU-CH2-033 - Od Elišky Krásnohorské k Jiřině Šiklové - po stopách ženské vzdělanosti“, který je podpořen Islandem, Lichtenštejnskem a Norskem prostřednictvím Fondů EHP (Program Kultura).

Instagram @knihovna_jiriny_siklove

Facebook event - výstava
Facebook event - vernisáž

Facebook pořadatele - Gender Studies

Pořadatel

Gender Studies, o.p.s.